12647141_1001108529927796_1245152843732953288_n
10363513_712981288740523_4894247466057635627_n

Jan Houtmanstam

Vrijdagavond

Na de Explorers heb je bijna alle speltakken gehad, maar natuurlijk heb je nog lang niet genoeg van Scouting. Je komt dan bij de Jan Houmanstam. Dit is een groep jongeren van 18 tot ongeveer 21 jaar oud. Er is geen directe begeleiding meer aanwezig bij de opkomsten, de Stam heeft een eigen voorzitter en penningmeester en bedenkt en regelt al hun opkomsten zelf. Volgens de richtlijnen van Scouting Nederland heet deze speltak officieel Roverscouts, maar omdat de Jan Houtmanstam een bijzondere geschiedenis heeft, is er besloten om deze naam te handhaven. Wist je dat de Stam al 40 jaar bestaat? Meer informatie vindt je op onze geschiedenis pagina.

Wat gebeurt er dan bij de Jan Houtmanstam: We bedenken gezellige opkomsten voor onszelf, maar we nodigen ook geregeld een andere groep uit of we gaan bij een andere groep langs. Maar de Stam speelt ook een belangrijke rol in de groep, zo organiseren ze opkomsten voor andere speltakken. De Jan Houtmanstam heeft zijn eigen stamhok die ze zelf helemaal hebben aangekleed met een vergadertafel, een ontspanningshoek en een zelfgebouwde bar om gezellig met z’n allen aan te kunnen zitten. In deze ruimte hangen allemaal attributen met mooie verhalen van leuke avonturen.

De Stam komt ook al bijna 40 jaar op het NPK. Hier ondersteunen wij al die tijd al het subkamp Scouts. Wij bouwen het hoofdpodium op en de gave posten voor de hike. Dat Scouting ook staat voor nieuwe vriendschappen ontdekken wordt sinds 2002 ieder jaar weer bewezen. Sinds die tijd staan de samen met de Grote Beer Stam uit Franeker op het terrein. Een mooie samenwerking waarvan we hopen dat die nog vele jaren mag duren!

Verder is de Stam ook een kweekvijver voor nieuwe leiding voor jongere speltakken. Vele leden van de Jan Houtmanstam zijn leiding. Want wie begrijpen er nou beter wat jonge scouts leuk vinden dan zij die ooit zelf jonge scouts waren?